x
Logo

Kup książkę

Pobierz e-book

wybierz kategorię

Szkoła Ikigai

Szkoła Ikigai

 Szkoła Ikigai- start wrzesień 2020  - 3-miesięczna szkoła online odkrywania swojego IKIGAI – powodu, dla którego się żyje. Dla osób, które chcą ułożyć sobie życie na własnych zasadach. Szukają sensu, mocy i wartości.

Zbuduj jasną wizję swojej przyszłości i zyskaj odwagę do jej realizacji

To wymaga odwagi, by żyć życiem, które się kocha. Mieć pracę, która jest ważna, przynosi radość i pożytek innym, i która pozwala na płacenie rachunków – to nie jest ani łatwe ani proste. Szkoła IKIGAI to wspierająca społeczność, obecność mentora i optymalny proces rozwojowy, które pomogą Ci sięgnąć po marzenia i życiową równowagę. Zbudujesz jasną wizję swojej przyszłości, opartą na swoim unikalnym IKIGAI. Zyskasz także psychologiczne narzędzia, które pomogą Ci skutecznie wdrożyć zmiany.

Wspierająca społeczność
Przez cały czas trwania szkoły będzie działać grupa, w której czekają na Ciebie wspierająca społeczność i opieka mentora. 

Szkoła działa online
Wszystkie materiały, ćwiczenia i webinaria będą dostępne online, byś mógł z nich skorzystać w wygodny sposób. Większość uczestniczek szkoł mieszka na emigracji, głównie w Europie oraz USA.

Unikalny program
Program zaprojektowany przez doświadczonego psychologa, oparty na japońskiej filozofii życia IKIGAI oraz programie Wymyśl Sobie Siebie. 

W programie znajdziesz:

MasterClass comiesięczne spotkania na tematy poruszane w danym miesiącu (Odkryj swoje Ikigai, porces Welcome In, proces Story of my life)

Sesje sensei- mentorskie sesje z Angeliną- odpowiedzi na Twoje pytania, potrzeby, case study

Ikigai-owe kręgi wsparcia- raz w miesiącu kręgi prowadzone w różnych formułach (burza mózgów, kreatywne poszukiwanie rozwiązań, praca z kartami etc.)

Workbook (90 stronnicowy workbook z którym pracujesz podczas trwania szkoły ikigai)

Grupa na FB - codzinne pytania o intenecje i realizacje

Goście- zaproszeni goście tematycznie dobrani do procesu w którym jesteśmy w szkole

Niespodzianki- testy, linki, polecajki!

Sprawdzone w praktyce
Proces odkrywania IKIGAI został sprawdzony w praktyce w ramach pilotażowych wersji szkoły, w których wzięło udział ok. 400 osób.

 

Ikigai to filozofia dobrego, prostego życia
Koncepcja IKIGAI powstała na japońskiej wyspie Okinawa, słynącej z największej liczby najdłużej żyjących ludzi na świecie. “Iki” znaczy “żyć”, “gai” to powód. To właśnie znajomość własnego IKIGAI, powodu, dla którego jest się na ziemi, i życie zgodnie z tym powołaniem sprawia, że żyjemy długo i szczęśliwie. Szkoła IKIGAI to autorski program rozwojowy Angeliny Piechowskiej.  

 

Jak znaleźć swoje ikigai
IKIGAI leży w centrum wszystkich aktywności, to życie codziennością, tu i teraz, cieszenie się przyjemnościami życia i niezapominanie o swojej misji. Jeśli nie dbasz o któryś z kręgów, tracisz własny potencjał. Długie i szczęśliwe życie zapewnia nam to, co nas porusza, to, co ma dla nas znaczenie, zdrowe jedzenie, które nas karmi, dbanie o ciało, ludzie, którymi się otaczamy, praca, która daje sens i pieniądze.

Właśnie tym będziemy się zajmować podczas 3 miesięcy Szkoły IKIGAI!

Odnajdź swoją pasję!
IKIGAI jest jak miejsce przecięcia Twojego naturalnego talentu (w czym jesteś dobra?) z osobistą pasją (co kochasz robisz?). To filozofia podobna do koncepcji żywiołów Kena Robinsona, o której opowiedział mi Bryan Elliott (włącz polskie napisy). 

Bryan Elliot przeprowadził wywiady z Sethem Godinem, Simonem Sinkiem i innymi ludźmi sukcesu. Czy wierzy w IKIGAI? Oczywiście!

https://www.youtube.com/watch?v=AIudeqx3evg

 

Zapisz się na listę zainteresowanych szkołą oraz sprawdź opinię uczestniczek poprzednich edycji   https://www.szkolaikigai.pl/

 

 

ostatnie wpisy z tej kategorii