x
Logo

Kup książkę

Pobierz e-book

wybierz kategorię

Blog

12 rzeczy których nie wiesz o mnie i o moim biznesie

12 rzeczy których nie wiesz o mnie i o moim biznesie:

1.       Robię to bo to kocham. To nie jest moja praca i zarabianie na tzw. bread and butter. To moja misja, wizja, to jest moje IKIGAI. To właśnie dlatego tutaj jestem.

2.       Naprawdę wierzę, że wszystko zaczyna się wtedy, gdy wymyślisz sobie siebie, albo odkryjesz siebie. Przez wiele lat naszego życia, musiałaś być jakaś. Przekonania, wymagania, konwenanse. Po latach myślisz czy to jeszcze ja. W procesie odkrywania IKIGAI dokładnie widzę, że wymyślanie siebie to po prostu odkrywanie tego kim zawsze byliśmy, ale z różnych powodów nie mogliśmy tego pokazać światu. Przyszedł czas na ‘show up”

3.       Jesteśmy tutaj po to, aby świat stal się lepszym miejscem. Wierze w słowa Dalajlamy, który powiedział, że kobiety Zachodu uratują ten świat. Potrzebujemy kobiecej jakości, empatii, zrozumienia, łączenia, zobaczenia tego, co gołym okiem nie widzialne. Za tym stoję.

4.       Wiem, ze miedzy mną a moim marzeniem. Miedzy Toba a Twoim marzeniem często czai się lęk, jakkolwiek go nie zracjonalizujemy. Postanowienie sobie, że lęk nie będzie ograniczał mojej i Twojej wolności da Nam siłę i śmiałość zdobywania tego, czego potrzebujemy. Wierzę, że na ścieżce IKIGAI otrzymasz wsparcie. Wiem że trudniej iść samemu. Wierzę, że musimy szukać osób które nam pomogą. One istnieją. One nam pomogą.

5.       Wierzę w połączenie miedzy ludźmi, w chemię, energię, nową jakość. Wierzę we współpracę bo wiem, że na świecie jest wystarczająco dużo dla nas wszystkich. Tego tortu starczy i dla mnie I dla Ciebie.

6. Wiem, że, gdy upadasz to ważne aby mieć kogoś kto Ci powie, jestem obok. Moja siłą, zaletą i pasją jest stwarzanie takich przestrzeni w których nawiązane relacje trwają. Maja się dobrze. Nie umierają po pierwszym zamknięciu drzwi właśnie zakończonego networkingowego spotkania. Mój świat to ludzie.

7.       Wiem, że trzymają nas w miejscu ograniczające przekonania. Wiem, też że jak się im przyjrzysz okażą się nie być Twoimi glosami. To nie jest Twoja melodia a Ty nie musisz jej śpiewać.

8.       Wierzę w początki i wierze w błędy. Jeżeli zaczynasz coś robić, to robisz to źle i popełniasz błędy. Tak właśnie jest. Potem się uczysz, integrujesz nową wiedzę i działasz na wyższym poziomie. Tak właśnie jest. Zaufaj sobie i zacznij. Po prostu zrób ten mały krok. Nie wiem czy najlepszy czas jest teraz, ale jeżeli nie to kiedy? Wierzę w koniec. Wierzę w jasno postawione granice. Enough is enough. Czasem wystarczy, czasem już jest dość. Wierze w integralność bycia tym kim jesteś, w mówienie tego co myślę i myślenie tego, co mówię. Wierzę, w „ The joy of getting real”.

9.       Mój biznes nazywa się POROZMAWIAJMY O TOBIE  bo jestem ciekawa Ciebie i Twojej historii. Nigdy nie zakładam ze Cię znam, każdego dnia próbując cię poznać na nowo. Porozmawiajmy o Tobie powstało bo jesteś Ważna.

10.   Jestem po to żeby cię wspierać. Właściwie wszystkie moje pomysły biorą się z pytania jak mogę służyć ci bardziej. Książka jest ogólnym poradnikiem psychologicznym, żeby dać ci kopniaka i trochę pozytywnej energii, magiczne historie zapraszają cię do świata metafor w którym przepracujesz to, co dla Ciebie ważne. Magiczne historie i ich magiczna liczba 12. Wszystko ma swój początek i koniec. Szkoła Ikigai https://www.szkolaikigai.pl/4- miesięczny program odkrywania swojego IKIGAI, swojej misji, wizji, pasji, swojej roli, tego, dlaczego tu jesteś. Może to leży gdzieś uśpione, może zapomniałaś, ale właśnie Ty masz ten wyjątkowy i jedyny dar i potencjał aby zrobić to co możesz zrobić dla siebie, dla świata. Dniami i tygodniami obserwuje meczących się ludzi, w pracach których nienawidzą, w relacjach które są toksyczne. Hej to nie tak. Ty możesz być szczęśliwa.

11.   Wiem, że i Ja i Porozmawiajmy o Tobie nie jest dla każdego. Moje podejście, poczucie humoru, narzędzia, sposób w jaki pracuje nie jest dla każdego. Wierze w goodness of fit, dobroć dopasowania. I wiem, ze to się czuje. Skoro tu jesteś, to pewnie też to czujesz. 

12. Wierzę w słowa Mai Angelou „ A bird doesn't sing because it has an answer, it sings because it has a song.” Ptaki nie śpiewają dlatego, że znają odpowiedź, śpiewają dlatego, że mają utwór do zaśpiewania”. Wiem, że masz do zaśpiewania swoją melodię. Nawet jak nie znasz jej w całości i nie wiesz jaka my być następna zwrotka zacznij ją nucić. Spokojnie i cichutko. Zobaczysz jak nabierze MOCy. Otaczaj się ludźmi, którzy przypomną Ci Twoją melodię gdy Ty o niej zapomnisz. Nie poddawaj się!

 

ostatnie wpisy z tej kategorii