x
Logo

Kup książkę

Pobierz e-book

wybierz kategorię

Blog

6 elementów które mają wpływ na Twoje Poczucie Własnej Wartości

6 elementów które mają wpływ na Twoje Poczucie Własnej Wartości:

1.       Samoakceptacja- bez niej nie jest możliwe abyś miał zdrowe poczucie własnej wartości,  musisz bardzo świadomie każdego dnia stawać się swoim przyjacielem. Mówić do siebie słowami, które użyłbyś aby pocieszyć przyjaciela, motywować się tak, jakbyś motywował najlepszego przyjaciela, pocieszać siebie tak, jakby tego wsparcia potrzebował Twój przyjaciel. STAŃ SIĘ SWOIM PRZYJACIELEM. Jesteś na to gotowy?

 

2.      Odpowiedzialność za siebie – to Ty jesteś odpowiedz-ialny za swoje życie, swoje decyzje i zachowania. To Ty dajesz swoja odpowiedz rzeczywistości. Między emocją a zachowaniem zawsze znajdziesz przestrzeń na podjęcie właściwej decyzji. Wtedy bierzesz życie w swoje ręce!

Zapraszam Cię na mojego vloga dotyczącego odpowiedzialności:   https://www.youtube.com/watch?v=EJ0q6cp_irA

 

 

3.       Asertywność – pomiędzy uległością a agresją leży kraina asertywności, w której umiesz odpowiadać NIE jak również TAK. Szanujesz siebie, swoje potrzeby i pragnienia. Szanujesz potrzeby innych. Jednocześnie wchodzisz na scenę, stawiasz się do życia i czasem nie jest łatwo ale jest warto!

Zapraszam Cię na mojego vloga dotyczącego asertywności:  https://www.youtube.com/watch?v=QLFTnRafO-I&t=2s

 

4.       Życie z celem-  czy wiesz PO CO tu jesteś? Masz potencjał, indywidualne zdolności, pewne doświadczenie i możesz je wykorzystać. Jeżeli nie będziesz miał swoich celów, najprawdopodobniej znajdą się osoby, które bardzo chętnie „zaproszą” Cię do realizacji ich własnych. Chcesz tego?

Zapraszam Cię do pobrania darmowego zeszytu ćwiczeń odnośnie pracy z celem: http://porozmawiajmyotobie.pl/darmowe-materialy-do-pobrania,24,pl.html

 

5.       Spójność- musisz ufać swojemu umysłowi, czujesz to co czujesz, wiesz to co wiesz. Mówisz co myślisz i myślisz co mówisz. Nawet jak komuś nie będzie się to podobało. JESTEŚ SOBĄ.

 

6.       Życie świadome- jeżeli wiesz, co czujesz, myślisz i mówisz, to powinieneś też działać w zgodzie ze sobą. Nie możesz zdradzać swojej świadomości, swojej mądrości. Jeżeli coś Cię boli, nie zamykaj oczu i nie uciekaj. Otwórz je szerzej. Masz pewną pracę do wykonania. Nie udawaj, że czegoś nie widzisz, gdy to widzisz. Zacznij szukać rozwiązań, wykorzystuj swoją świadomość.

 

I pamiętaj:

Jeżeli coś działa, rób tego więcej!

Jeżeli coś nie działą, rób coś innego!

A jak coś się nie zapsuło to tego nie naprawiaj!

Zasady TSR

ostatnie wpisy z tej kategorii