x
Logo

Kup książkę

Pobierz e-book

wybierz kategorię

Blog

Co zrobić gdy nic Ci się nie chce?

Mamy jesień i właściwie to nie ma się co oszukiwać, dala wielu z Nas nie jest to najlepszy czas. Nazywać go możemy różnie, np.' 'under blanket mood', kiedy masz taki stan 'podkocysiowy', kiedy chcesz zniknąć, uciec i żeby już nikt nic do Ciebie nie mówił i niczego od Ciebie nie chciał. Czasem jesienią jedno z najbardziej strasznych miejsc znajduje się pomiędzy naszymi uszami. Nasz głowa i myśli w niej krążące, niekoniecznie słoneczne i pozytywne, raczej szare i przytłaczające. Znasz to? Jeżeli tak ten artykuł może być dla Ciebie ( no i dla mnie), no i pewnie dla innych osób, które myślą, że tylko one cierpią. Moja recepta jest taka. Po pierwsze.

1. No-vember - to jest dobry czas na mówienie głośnego NIE do wszystkich i wszystkiego co nam nie służy. Nie do ludzi, przy których źle się czujesz, nie do dramatów, do których próbują Cię wciągnąć, nie do kolejnego projektu, dzięki któremu może zobaczysz więcej zer na koncie, ale nie zobaczysz siebie czy swoich bliskich przez kolejnych kilka zapracowanych weekendów. Wiesz o czym ja mówię prawda?

2. Po drugie Ty i Twoje zaopiekowanie się sobą. Jak lubisz, co lubisz, gdzie lubisz. Weź to rób. To nie jest luksus, to obowiązek. Osiędbania. Idź na masaż, obejrzyj film Woodego Allena, ja ostatnio oglądałam 'Vicky i Christina Barcelona' a teraz włączyłam jego starsze dzieło 'Alice', daje do myślenia. Zrób sobie ciepłej herbatki, kup śmieszne skarpetki, weź potańcz, możesz potańczyć z Kasią z KosMoc w jej magicznym cosmic dancie (możesz posłuchać podcasty #10 to będziesz wiedzieć o co mi chodzi). Weź sie poprzytulaj, zjedz oreo, uśmiechnij się do sąsiadki etc. Brzmi głupio, może...Najważniejsze, że działa. To jak dziś osięzadbasz Kochana?

3. Po trzecie byłaś już milion razy w przeszłości i zapewne tyle samo razy w przyszłości. Może i przeszłość i przyszłość powiedziały Ci wszystko co miały Ci do powiedzenia. Ale kiedy ostatnio byłaś TU I TERAZ. Wiem, że mogę brzmieć jak szalona wyznawczyni New Age ale sorry, to działa. I tak naprawdę chroni przed lękiem. Kiedy ostatnio czułaś wiatr na swojej twarzy, delikatność Twojej kołderki dotykającej stóp o poranku, smak miodu z imbirem na języku, przytulenie małych ramionek Twojego dziecka. Zatrzymaj się. To wystarczy. Czasem to dużo. Czasem zatrzymanie jest lekarstwem.

4. Po czwarte, pamiętaj, w zimę nawet róża jest badylem. Smutna prawda, kole w oczy ale jednak. Czasem masz ochotę założyć czerwoną sukienkę, czujesz się jak gwiazda na parkiecie rodem z 'Sobotniej gorączki' ale czasem masz ochotę założyć wełnianą czapę i okulary przeciwsłoneczne, mimo, że ostatnio mieszkańcy Twojego kraju widzieli słońce 30 dni temu. I to jest ok. I to jest w porządku. I pozwól sobie na to siostro! Już niebawem znowu będziesz gwiazdą, albo różą, musimy to przeczekać.

5. Po piąte: GANG. Ludzie wokół. Możesz się ogrzać przy nich albo zaziębić w zależności jakie koło wsparcia masz wokół siebie. „Always look for the helpers. They exist. They will help you"- jak mawia Tara Brach. Zawsze szukaj pomocników. Oni istnieją i Ci pomogą. Nie bój się prosić o pomoc. Ludzie uwielbiają pomagać, a poza tym zgodnie z badaniami z psychologii społecznej, potem nawet bardziej lubią tych, którym pomogli. Ot proszę paradoks. Proś. Pytaj. Nie jesteś sama.

6. Dokarm umysł dobrym pokarmem. Ja właśnie doceniam cud kindla i połaczenia z amazonem, niech twórcy tych dwóch wspaniałości, cieszą się zdrowiem i dobrobytem jak najdłużej. W ciągu 5 sekund jestem w stanie mieć każdą książkę. Ostatnio zamówiłam sobie 'Drogę artysty'! Polecam bardzo. Posłuchałam również webinaru Kari Urbaniak o kobietach i pieniądzach. No drogie Panie najlepiej to na linii pieniądz i my, nie jest, ale cała nadzieja w naszych rękach. Jeżeli szukasz dobrego nauczyciela, który Ci powie jak zarabiać hajs, no to koniecznie Agata Dutkowska i jej 'Latająca Szkoła'. Jednym słowem KOSMOS. 

7. Wrzuć na luz. Wszystko przeminie. Nic nie trwa wieczni.I pamiętaj: „One day you'll tell your story of how you've overcome what you're going through now, and it will become part of someone else's survival guide"- „Pewnego dnia opowiesz swoją historię o tym, jak przezwyciężyć to, przez co teraz przechodzisz, i stanie się ona częścią przewodnika o przetrwaniu dla innej osoby"
 

Przytulam ciepło, do zobaczenia!

ostatnie wpisy z tej kategorii