x
Logo

Kup książkę

Pobierz e-book

wybierz kategorię

Blog

Dlaczego wątpisz w siebie i nie osiągasz swoich celów?

Zawsze kiedy mierzę się z czymś nowym, z czymś co jest dla mnie wyzwanie, z czymś czego jeszcze nie potrafię staję oko w oko, albo ucho w ucho z ograniczającymi głosami czy przekonaniami.

Pewnie znasz je z własnego doświadczenia:

Myślisz, że dasz radę?

Jesteś za stara!

Jesteś za młoda!

Nie pogodzisz tego z pracą!

Myślisz, że Ci się uda!

Znowu popełnisz błąd!

Już poniosłaś porażkę w biznesie, lepiej nie próbuj!

Za kogo się uważasz!

Nie jesteś wystarczająco mądra albo nie zasługujesz na to!

Jeżeli te głosy nie są tobie obce, to wiedz, że nie jesteś sama/sam.

Każdy je słyszy, ale radzi sobie z nimi zupełnie inaczej.

Jedną osobę motywują, inną zatrzymują. Jedna ich słucha i działa, ona osoba nawet nie próbuje.

Skąd się biorą w naszej głowie?

Mogą być opiniami zasłyszanymi przez nas w przeszłości, od kogoś komu ufaliśmy, albo kogoś kto powtarzał ta opinię dość często. Mogą być opiniami osób, które próbowały w nas to zaszczepić, aby nas ‘ocalić’ od porażki którą nota bene sami kiedyś ponieśli. Może być tak, że w siebie nie wierzysz i mierzysz się z tym co Brene Brown określa ‘dwoma twarzami wstydu”:

1.       Nie jestem wystarczająco dobra!

2.       Za kogo Ty się uważasz?

 

Kiedy sobie ich nie uświadamiamy wyskakują w naszej głowie, niczym ‘pop up’ na stronie internetowej i atakują nas swoim przesłaniem.  Czasem są tak zżyte z nami i z naszym umysłem, że przestajemy zauważać jak bardzo nam szkodzą. Zapominamy, że one nie są prawdą, ani o nas ani o świecie. Bo nawet jak popełniłaś kiedyś błąd, czy poniosłeś porażkę to wcale nie znaczy, że dziś ją powtórzysz. Dziś jest inaczej, ty jesteś inna/inny.

 

Ja często miałam takie poczucie, że zaraz się okażę kim naprawdę jestem. Prawda wyjdzie z wielkiego zakurzonego wora pod tytułem ‘Angelina’. Kiedy pierwszy raz prowadziłam zajęcia po angielsku, w głowie słyszałam, że ‘teraz wszystko się okaże i będzie wstyd, kiedy nie zrozumiesz co do Ciebie mówią’.

Te głosy są autentyczne, ale nierealne. Nie prawdziwe. Nie musisz im wierzyć.

Będziemy z Nimi pracować w trakcie Szkoły Ikigai, www.szkolaikigai.pl  4-miesięcznego kursu online, w których odkryjesz swoja pasję, misję, to co kochasz, abyś potem mogła/mógł zarabiać dokładnie w sposób w jaki chcesz to robić.

Więcej o przekonaniach i wewnętrznym krytyku mówiłam na webinarze „Zostaw wewnętrznego krytyka w 2019 roku”  https://porozmawiajmy-o-tobie.shoplo.com/kategoria/szkolenia/webinar-zostaw-krytyka-w-2019-r

Znajdziesz w nim bardzo wartościowe ćwiczenie, które krok po kroku pokaże Ci jak ‘przepracować’ tego wewnętrznego potwora, co się krytykiem nazywa.

Powodzenia!

 

 

ostatnie wpisy z tej kategorii