x
Logo

Kup książkę

Pobierz e-book

wybierz kategorię

Blog

Jak odzyskać kontakt ze sobą?

Prywatnie i zawodowo bardzo często spotykam ludzi, którzy nie mają kontaktu ze sobą. Jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, czasem osoby z którymi pracuję mówią mi o tym, że żyją na tzw. automacie. Praca, dom, praca, dom. Nie zastanawiają się nad swoimi potrzebami, nie zastanawiają się nad tym co czują, a jak czują to nie potrafią tego nazwać. Często oddalają się od siebie w związkach a przecież „chodzi o to by od siebie nie upaść za daleko…”. Kiedy pytam co czułaś, co czułeś, gdzie ta emocja była w ciele, nie znają odpowiedzi. Często nie potrafią zarządzać emocjami, bo jak zarządzić emocjami, kiedy ich nie znasz, albo nie jesteś ich świadom. Kontakt ze sobą to podstawa. Twoje wartości, Twój życiowy kompas, Twoje emocja, Twoje ciało i umysł. To jest punkt wyjścia.

Jak odzyskać „połączenie”. Możesz zastanowić się na początku jakie emocje chcesz odczuwać w swoim życiu najczęściej. Jakie emocje chcesz odczuwać w związku z żoną, mężem, partnerem, partnerką, jakie emocje chcesz odczuwać w relacji z dzieckiem, jakie emocje chcesz odczuwać w związku z Twoim biznesem, jakie emocje chcesz odczuwać odnośnie Twojego ciała, stylu życia, dobrostanu.  Jeżeli wiesz, że chcesz „czuć połączenie” w relacji z córką, z synem. Jeżeli wiesz, że w związki „romantycznym” chcesz odczuwać zaufanie i rozkosz, jeżeli w finansach chcesz odczuwać „obfitość” to pomyśl i zadaj sobie pytanie: „Co mogę zrobić dziś aby odczuwać te emocje”. Zacznij od tego, zacznij od małego kroku każdego dnia i sprawdź jak zmieni się Twoje życie.

Możesz skorzystać z załączonej listy uczuć (lista na bazie NVC):

 

Energia - pełen energii, pełen werwy, pełen życia, pobudzony, ożywiony, rozentuzjazmowany, uskrzydlony, pełen pasji 

 

Komfort  -  zaspokojony, usatysfakcjonowany, rozluźniony, zrelaksowany, bezpieczny, beztroski 

 

Odpoczynek - wypoczęty, odświeżony, energiczny, pobudzony, zrelaksowany, silny, pogodny. Swobodny, pełen błogości 

 

Inspiracja - zainteresowany, zaciekawiony, podniecony, podekscytowany, zafascynowany, zaintrygowany, zainspirowany, zachęcony 

 

Zadowolenie - zadowolony, szczęśliwy, pełen nadziei, zachwycony, wdzięczny, radosny, spełniony, pełen optymizmu, dumny 

 

Spokój - spokojny, usatysfakcjonowany, wyciszony, zrelaksowany

 

Miłość - Kochający, w kontakcie, otwarty, czuły przyjazny

 

Radość - Wesoły, śmiały, żywy, zainspirowany, chętny do zabawy, rozbawiony, rozradowany, pełen energii

 

Wdzięczność - wdzięczny, doceniający, szczęśliwy, zbudowany, zainspirowany, wzruszony, zachwycony, roztkliwiony, pokrzepiony, poruszony, rozpromieniony

 

CO MOGĘ ZROBIĆ DZIŚ ABY ODCZUWAĆ...?

W tym samym momencie przejmujesz odpowiedzialność nad swoim życiem. Nikt nie musi Ci niczego dostarczać. Nikt nie przyniesie Ci harmonii, energii, spokoju. Spróbuj sobie to dać. Połącz się ze sobą. Zapytaj się jeszcze raz:

CO MOGĘ ZROBIĆ DZIŚ ABY ODCZUWAĆ...?

ostatnie wpisy z tej kategorii