x
Logo

Kup książkę

Pobierz e-book

wybierz kategorię

Blog

Podążanie za marzeniami a osiąganie sukcesu
Jaki pożytek możemy mieć z życia, w którym nie robimy tego, czego naprawdę chcemy?

W książce “Porozmawiajmy o Tobie” opisuję wzór, który pomaga przekładać myśli, pragnienia i marzenia na działanie i sukces. To schemat, który można zastosować, przy każdej zmianie, jaką chcemy wprowadzić w życie, np. przy zmianie pracy na taką, która jest źródłem satysfakcji. Oto wzór:

wiara x wartość x potrzeba x działanie = sukces

Zaczynamy od wiary, że dana zmiana jest możliwa. Kierujemy się wartościami, które są dla nas ważne. Motywuje nas prawdziwa potrzeba. I nie przestajemy działać. To prosty przepis na sukces. Diabeł tkwi w szczegółach.

Wiara

Zacznijmy od wiary. Religioznawca i badacz mitów, Joseph Campbell nawoływał: follow your bliss - podążajcie za swoich zachwytem, za swoimi marzeniami i pragnieniami. Nie chodzi tu o to, by angażować się w sprawy łatwe i przyjemne. Chodzi o zaangażowanie w sprawy, które wydają się słuszne, które Cię wzywają. Czy wierzysz, że życie w zgodzie z marzeniami jest możliwe?

Jeśli zdajesz sobie sprawę ze swojego powołania - jesteś szczęściarzem. Jeśli nie wiesz, co to może być - follow your bliss. Podążając za tym co daje nam szczęście wchodzimy na ścieżkę, która zawsze na nas czekała a życie, jakim chcieliśmy żyć staje się naszą codziennością. Nikt nie wie, gdzie znajduje się Twoje szczęście, oprócz Ciebie! Wszystko zaczyna się od idei, marzenia, wizji, pomysłu. Nie jesteś pewien, czy coś jest dla Ciebie, ale kusi cię, by spróbować? Próbuj!

Wartość

Czy działania, które podejmujesz i praca, którą wykonujesz mają dla Ciebie wartość? Ogromne zagrożenie to życie wedle wymogów narzuconego systemu i kierowanie się tym, czego chcą inni. Czy możesz być dobry, w pracy do której się zmuszasz? Czy przypadkiem nie poświęcasz się dla innych? Czy nie stoisz w kolejce do porzucenia siebie i swoich marzeń w imię nie swoich wartości? Czy kierujesz się sercem czy wykonujesz tylko polecenia innych? Pomyśl, co się może stać, gdy wejdziesz na drogę do realizacji swoich marzeń? Jakie ważne dla siebie wartości zrealizujesz podejmując decyzje o zmianie? Trzymanie się w życiu własnego systemu wartości jest jak posiadanie kompasu, który zawsze wskaże nam ważny dla nas kierunek.

Potrzeba

Po co, dla jakich celów wykonujesz swoją pracę i robisz to, co robisz? Co tu i teraz może dać Ci wprowadzanie zmian? Jak bardzo potrzebujesz zmiany? Im pilniejsze i ważniejsze potrzeby stoją za Twoim pragnieniem zmiany, tym większą będziesz mieć motywację, by działać.Nie ignoruj siebie i swoich marzeń - głosu serca nie da się wyciszyć czy zagłuszyć. 

Działanie

Działanie to najważniejszy element sukcesu. Bez działania nasze marzenia to tylko abstrakcyjne pomysły. Jak możesz się dowiedzieć, czy tego, czego pragniesz, to rzeczywiście to, co da Ci radość, pieniądze i spełnienie? Jak możesz się dowiedzieć, czy nadajesz się do pracy, o której marzysz? Możesz tylko działać i sprawdzać. W życiu spotykają nas tylko takie przygody, na jakie jesteśmy przygotowani. Kiedy sięgamy po marzenia, zawsze grozi nam szereg “niebezpieczeństw”. Autosabotaż, nadmierny entuzjazm (słomiany zapał), zaniedbywanie technicznych drobiazgów, brak oparcia w innych. Poprzednie elementy - wiara w siebie, kierowanie się wartościami, świadomość potrzeb pomagają wytrwać w dążeniu do celu.

Jeśli chcesz coś zmienić, musisz coś zmienić.

Weź udział w bezpłatnym 5-dniowym wyzwaniu online: Odkryj swoje Ikigai, przyjrzyj się swojemu dlaczego, swojej misji i powodom, dla których codziennie rano wstajesz rano z łóżka. Start 1 lipca. Szczegóły na stronie lądowania.

Jeśli jesteś Polką na emigracji i chcesz rozwinąć skrzydła, weź udział w konferencji Sukces bez granic 28 września w Birmingham. To okazja, by przyjrzeć się swoim życiowym i zawodowym celom, wzmocnić się i wyjść z konkretnym planem działania i narzędziami, które pozwolą Ci go osiągnąć. Tylko do końca czerwca bilety w najniższej cenie early birds. Szczegóły na stronie lądowania.


Działaj!

ostatnie wpisy z tej kategorii