x
Logo

Kup książkę

Pobierz e-book

wybierz kategorię

Blog

Z cyklu odwagi możesz się nauczyć...LEKCJA #2- Nieważne gdzie jesteś, ważne dokąd zmierzasz!

LEKCJA #2- Nieważne gdzie jesteś, ważne dokąd zmierzasz.

Pewnie często spotykasz na swojej drodze osoby, które osiągnęły sukces a które w przeszłości przeszły prawdziwy koszmar życia w rodzinie rozbitej, gdzie nadużywało się alkoholu czy stosowało przemoc. Dziś świetnie sobie radzą. Czasem też zapewne spotykasz osoby, który miały przecudowne dzieciństwo fantastycznych rodziców, dobrą edukację a jednak dziś są nieszczęśliwe, nie potrafią wytrwać w drodze do celu a mając 30-40 lat są wciąż na utrzymaniu rodziców.  

Oczywiście pięknie jest gdy wszyscy na około Cię wspierają i doceniają ale czasem jest inaczej. Być może masz w sobie takie przekonanie, że nie jesteś wystarczająco gotowa aby zacząć działać, zacząć realizować to, czego potrzebujesz, w czym jesteś dobra, do czego Cię „ciągnie”. Czasem ktoś Ci podpowiada, że to jeszcze nie teraz… Za niskie kompetencje, za słaba znajomośc rynku czy brak konsekwencji. Pamiętaj wówczas że On albo Ona próbuje przelać na Ciebie swoje lęki, więc ich nie bierz. Musisz też wiedzieć, że 99% ludzi których spotykam na swojej drodze życia jest „niegotowych”, twierdzą, że nie są przygotowani do zmiany, do działania, do otwarcia biznesu itd. Jakiś 1 % ludzi tak samo jak reszta jest „niegotowa” ale podejmuję decyzję ZROBIĘ TO. I teraz paradoksalnie, jeżeli jesteś niegotowa i nie zaczynasz działać i realizować celów czy swojej pasji to uwaga: nigdy nie będziesz gotowa. WIEDZA BEZ DZIAŁANIA JEST NIEWIEDZĄ. Koniec i kropka. Jeżeli jesteś niegotowa to właśnie jest moment aby zacząć działać, bo tylko wtedy będziesz gotowa:

Powiedz mi a zapomnę,

Pokaż mi a może zapamiętam

Zaangażuj mnie a zrozumiem

Żeby być gotową, żeby rozumieć, żeby wiedzieć więcej, musisz zacząć to robić. MUSISZ WEJŚĆ W TO DZIAŁANIE.  Czyli nie czekać. Jeżeli zaczniesz działać wtedy będziesz gotowa. Krok po kroku. Nieważne jak szybko ważne że w dobrym kierunku! Musisz wiedzieć dokąd zmierzasz, PO CO i DLACZEGO właśnie tam. Mieć jasno określony cel i wizję i zacząć to robić. TO CO MOŻESZ Z TYM CO MASZ! Rób i ucz się. Ja gdy nagrałam swojego pierwszego vloga i wrzuciłam na kanał youtube dostałam na maila opinię, że słabe światło, słaby aparat i żebym pomalowała oko bardziej na czarno bo widać moją opadającą powiekę. Pomyślałam wtedy, ROBIĘ TO CO MOGĘ Z TYM CO MAM. Będę miała lepsze światło- zrobię z lepszym światłem. Będę miała lepszą powiekę-zrobię z lepszą powieką:)

Na pewno pamiętasz jak zaczynałaś jeździć samochodem, na początku strach, gdzie biegi, gdzie sprzęgło, gdzie zaparkować. Czy gdybyś wtedy pomyślała, nie będę jeździć, to takie straszne to czy dziś byłabyś dobrym kierowcą. NIE! Każdy z Nas zaczyna jeździć po kursie i wcale nie jest 100% gotowy aby wyjeżdżać na ulicę zatłoczonych miast. Ale codzienny trening, codzienna jazda sprawia, że stajemy się EKPERTAMI.I właśnie o to chodzi. Nie czekaj. NAJLEPSZY MOMENT JEST ZAWSZE TERAZ! Działanie nawet niedoskonałe jest lepsze od niedziałania. Jeżeli już wiesz gdzie chcesz zmierzać, to pamiętaj aby oświetlać sobie „kawałek” drogi. Czasem ogrom przedsięwzięcia może być przytłaczający ale gdy skupisz się na małych krokach w małych okresach czasowych DASZ RADĘ. Zobacz gdy jedziesz z Warszawy do Gdańska i jest noc ale Ty włączysz długie światła to dojedziesz. Te parę metrów oświetlonych z przodu pozwoli Ci przejechać kilkaset kilometrów. Gdy ja pisałam książkę i pomyślałam o całości czyli redakcja, edycja, łamanie tekstu, projekt okładki, dystrybucja etc. to był ogrom do uniesienia. Postanowiłam więc „oświetlać” najbliższe tygodnie. W tym tygodniu napiszę rozdział i wyślę do redaktora. W następnym tygodniu wyślę zapytania do grafików itd.  Efektem tego jest książka „Porozmawiajmy o Tobie” w której skumulowałam moje doświadczenie, pasję oraz całą wiedzę która zmieniła moje życie radykalnie na lepsze.

Proszę zapamiętaj na zawsze to zdanie: RÓB TO CO MOŻESZ Z TYM CO MASZ! To wystarczy:)

ostatnie wpisy z tej kategorii