x
Logo

Kup książkę

Pobierz e-book

wybierz kategorię

Blog

Z cyklu odwagi możesz się nauczyć...LEKCJA #4- Przymierzaj jak najwięcej sukienek!

Lekcja #4- Przymierzaj jak najwięcej sukienek!

Jeżeli właśnie dotarłaś to lekcji czwartej, to głęboko wierzę, że pobrałaś ebook i wypełniłaś listę pt. Wymyśl sobie siebie. To bardzo ważne abyś wiedziała dokąd zmierzasz i po co. To oświetli Ci Twoją drogę. Na pewno dobrze wiesz, że jeżeli nie będziesz realizować swoich zamierzeń, to znajdą się osoby, które “zatrudnią” Cię do realizacji ich celów. Chcesz tego? Jeżeli nie, wróć do ebooka albo po prostu weź kartkę i długopis i zrób listę jaka chcesz być, kim chcesz być, gdzie chcesz być…

 Moment, w którym wiesz kim chcesz być i kim się stajesz jest kluczowy w Twoim rozwoju. Moment w którym wiesz, jakich umiejętności chcesz się nauczyć, jakie masz zasoby i potencjał, jakie cechy Twojej osobowości potrzebujesz rozwinąć, jest ważnym momentem otwierającym Ci drogę do Twojego Ja.

Stajesz się osobą, która wie. I proszę Cię, nie przejmuj się, ilekroć zmienisz zdanie w ciągu tego procesu i pomyślisz, że decydujesz się na coś innego. W każdej czynności i sytuacji, w której nie czujesz się dobrze, możesz określić sobie na nowo, że na tym etapie życia to nie jest Twoja droga, misja. Może kiedyś, może później. Proszę Cię, nie trać czasu, ponieważ udało Ci się podjąć decyzję, że chcesz pracować w banku, więc konsekwentnie będziesz się męczyć przez dziesięć lat (albo, co gorsza, do emerytury) tylko dlatego, że jesteś osobą odpowiedzialną i to był Twój wybór. No tak, wtedy był.  Nie pozwól aby źle podjęte decyzje z przeszłości,wpływały na to, ze dziś nie będziesz podejmowała właściwych.

Dziś masz inne „wiem”. Wiem, że tego nie chcę. Nieco podobnie jest z upgradem komputera. Wszyscy je odświeżamy, kupujemy nowe oprogramowanie itd. Nie upgradujemy jednak samych siebie. Niekiedy przez całe życie jesteśmy uwięzieni w niesłużących nam przekonaniach, ponosimy skutki naszych decyzji itd. A tak naprawdę nasze „wiem” jest zawsze właściwe na ten moment życia, w którym akurat jesteśmy, dotyczy tych konkretnych, aktualnych nas. Stworzona przez Ciebie lista jest trzonem na najbliższy miesiąc, rok. Posmakuj, sprawdź, pokochaj albo zostaw i idź dalej. Jeśli nie czujesz się dobrze, zmień to.

Zupełnie jak z sukienką, która wisi na wystawie. Wyobraź sobie proszę, że idziesz w dużym centrum handlowym i nagle na wystawie, wisi ONA. Piękna,czerwona, jak marzenie…Wygląda pięknie i kusząco.

Wchodzisz do przymierzalni, ubierasz ją i czujesz, że to Twoja “druga skóra”. Nie chcesz jej zdjąć. Może  być jednak tak, że przymierzasz ale coś Cię uwiera, coś nie pasuje. Przymierzasz więc inną zieloną, też piękną. I tak samo rób ze swoją listą, gdy już wypiszesz, np. chcę być asertwna, chcę podróżować, medytować, czytać, uczyć się chińskiego etc. To zrób to i zobacz jak Ci w tym jest. Pamiętasz o czym pisałam wcześniej:

Powiedz mi a zapomnę,

Pokaż mi a może zapamiętam

Zaangażuj mnie a zrozumiem

Musisz wejść w dane doświadczenie bo tylko tak zrozumiesz czym ono jest. Gdy przeprowdzałam się do Anglii słyszałam różne opinie: “ Nie jedź, tam jest strasznie” oraz zupełnie przeciwstawne “ Jedź w UK mieszka się wspaniale”. Kogo słuchać? SIEBIE. Przyjechałam, zobaczyłam, delektuję się życiem w Anglii. Nie możesz pytać się innych, czasami to tak jakbyś pytała się sąsiada czy Ci za gorąco. Tylko Ty wiesz, czy Ci jest dobrze. Każdy który będzie Ci doradzał, odpowie Ci swoją projekcję, przepuści to przez swoje “filtry” doświadczenia, wiedzy, przekonań. Jak chcesz sprawdzić jak smakuje indyjskie curry albo jak mówi się “dzień dobry” po Koreańsku oraz czy Australia to miejsce dla Ciebie, nie pozostaje Ci nic innego jak zjeść curry, powiedzieć 안녕히 계세요 a za uzbierane pieniądze wybrać się do Sydney.

Trzymam za Ciebie kciuki, bądź odważna:)

 

Artykuł na bazie rozdziału “Przymierzaj jak najwięcej sukienek” z ksiązki Angeliny Piechowskiej “ Porozmawiajmy o Tobie”

ostatnie wpisy z tej kategorii