x
Logo

Kup książkę

Pobierz e-book

wybierz kategorię

Blog

Życie z IKIGAI staje się prostsze!

Proces WYMYŚL SOBIE SIEBIE, który odnajdziesz w mojej książce, wymyśliłam wiele lat temu. Właściwie zupełnie nie wiedziałam kim chcę być, jakich umiejętności potrzebuję i jaki zawód chcę wykonywać.

Którą drogę wybrać gdy zupełnie nie wiesz czego chcesz i potrzebujesz?

Co więcej gdy nie wiesz w czym jesteś dobra, bo cały świat od wspaniałej edukacji w szkole po „ życzliwe” osoby raczej skupiają się na tym co robisz źle i co nie działa.

Proces wymyślania siebie udoskonaliłam w procesie Ikigai. Ikigai przywiozłam ze sobą z Japonii, w październiku 2018 roku. To była moja pierwsza wyprawa do Azji, na wyspie Okinawa odkryłam, że tamtejsi mieszkańcy żyją bardzo długo, cieszą się zdrowiem i najzwyczajniej w świecie są po prostu szczęśliwi. Fajnie, prawda?

Każdy z Nas ma swoje Ikigai. Swój powód dla którego żyje. Taki powód, który go mobilizuje, motywuje, inspiruje. Taki powód, dzięki któremu oddycha głębiej, śmieje się głośniej, śni odważniej. Ikigai pozwala się obudzić albo wybudzić ze snu, który przestał być naszym snem. Czasem potrafi delikatni wstrząsnąć Twoim życiem, a czasem wywraca go do góry nogami. Proces IKIGAI daje siłę aby zmierzać w stronę tego, czego potrzebujesz i pragniesz. Autentycznie, w zgodzie ze sobą.

Jeżeli są obszary w Twoim życiu, które nie wyglądają tak jak chcesz, to praca z Ikigai może to zmienić.

Jeżeli potrzebujesz więcej pewności siebie, odkrycie Ikigai może je wnieść, ponieważ zaczniesz czerpać radość z tego kim naprawdę jesteś, a nie z tego co z Ciebie zrobiono.

Jeżeli masz truności w podejmowaniu decyzji, Ikigai przyniesie Ci jasność i klarowność, użyj go do tego!

Ludzie, którzy odchodzą mówią, że to czego żałują najbardziej jest tym, że nigdy nie podążali za swoimi marzeniami. Spełniali oczekiwania innych zamiast swoich. Zastanów się czego będziesz żałować bardziej za 5- 10 lat. Tego, że spróbowałaś czegoś nowego, czy tego, że zostałaś w ‘bezpiecznej przestrzeni’, która co prawda nie dawała Ci szczęścia ale przynosiła przewidywalność jutra. Ja wiele razy stawiałam w życiu wszystko na jedną kartę, ocalając to, w co wierzyłam. Wyjazd do Japonii opłaciłam z ostatnich pieniędzy na koncie, przeprowadzka do Anglii, nie miałam żadnej gwarancji, że będę mogła kontynuować swoją karierę etc.

Jeżeli tylko myślisz o zmianie, nic się nie zmieni.

Zmiana przychodzi z działania.

Ikigai to prosta idea z super-mocą!

Najodważniejszych decyzji w moim życiu nigdy nie żałowałam i żałować nie będę.

Prowadzi mnie moje Ikigai.

A Ciebie?

Czekam na Ciebie w Szkole Ikigai, start z końcem stycznia- www.szkolaikigai.pl

 

Yeeeaaaah!!!!

 

 

ostatnie wpisy z tej kategorii