x
Logo

Kup książkę

Pobierz e-book

wybierz kategorię

Blog

Rezygnujesz, nie masz siły, jesteś w dołku, przeczytaj, to Ci pomoże!

Rezygnujesz, nie masz siły, jesteś w dołku, przeczytaj, to Ci pomoże!

 

Może masz w sobie dużo wątpliwości, albo ciągle odkładasz coś na kolejny rok, może myślisz, że wszystko jest ok, ale gdzieś cię uwiera i nie czujesz spełnienia.

Wątpliwości, rozterki, zapytania. Wszyscy je mamy. Wszyscy się z nimi zmagamy.

Podobno doświadczenie nie jest tym, co nam się przydarza ale tym, co my o tym myślimy. Tak podobno rzekł Marek Aureliusz. I tak jest. Prokrastynacja dla jednych może być porażką i przegraną a dla innych wewnętrzną mądrością. Gdy ja odkładam coś na później albo czekam na właściwy moment to właśnie dlatego, że ufam sobie. Czasem szamoczesz się z rzeczywistością zupełnie nie potrzebnie, chcesz aby coś było szybciej a najlepiej już i teraz. Daj czas, czasowi. Ucz się, poznawaj, zgłębiaj. Podobno wszystko co dzieje się w Twoim życiu dziś, przygotowuje Cię na to o co się modlisz.

Ja mam okresy w moim życiu kiedy wszystko idzie jak z płatka, wszystko pięknie się łączy, znajduje rozwiązania, mam wenę, czuję w kościach sukces. Są dni takie, że nie chce mi się nic. A wszystko zdaje się być przeciwko mnie i mojej misji. Czasem trzeba odpuścić. Zaakceptować. A czasem zmienić, przetransferować.

Jeżeli jesteś kobietą i słuchałaś mojego podcastu z Julitą  http://porozmawiajmyotobie.pl/podcast-jak-wsluchac-sie-w-siebie,146,pl.html to wiesz, że my działamy według cyklu. Czasem możesz być gwiazdą, supernową, możesz podbijać internety i światy. A czasem od gwiazdy dzieli Cię galaktyczna przepaść i lepiej żeby nikt Ci nie przeszkadzał bo siedzisz w czarnej otchłani. To nie o to chodzi, aby siłowo albo kurczowo trzymać się okresu supernowy bo przecież otchłań też nadejdzie. Chodzi o to aby wykorzystywać te okresy w mądry sposób. Zaplanuj swój miesiąc właśnie tak. Obserwuj siebie żebyś mogła potem przewidzieć, kiedy masz siłę i energię na wszystko a kiedy będzie dołek. Kiedy ja jestem supernową uwielbiam lajwy, webinary, spotkania natomiast ‘w dole’ wolę pisać, czytać i sprawdzać excella albo wykresy na shoplo. Rób wszystko w zgodzie ze sobą. Zaufaj sobie. Będzie Ci lżej.

Zaufania do siebie będziemy uczyć się w Szkole Ikigai www.szkolaikigai.pl

Start już 27.01.2020!

Zaufanie do siebie, poszukiwanie #innerguru, odkrywanie siebie na nowo w 4-miesięcznej Szkole Ikigai.

 

ostatnie wpisy z tej kategorii